مروارید چیست چه خواصی دارد و چگونه تشکیل میشود

تعداد بازدید:124

 

مروارید معجزه ای از دل طبیعت است

شاید تا به حال از رمز و راز های خلق شدن مروارید چیزی به گوشتان نخورده باشد فقط میدانید که مروارید را از دل صدف بیرون می آورند اما چگونه است که درون صدف های دوکفه ای مروارید شکل میگیرد ؟

جواب سوال اینجاست

اگر ذره شنی به درون بدن این نرم تنان برود  موجب خارش بدن نرم تنان شده و ماده ای به دور این ذره  بیرونی ترشح میکنند که مروارید را شکل میدهد  و بدون هیچ سیقلی توسط انسان مروارید  از دل صدف بیرون می آید  البته مروارید ها معمولا کروی شکل هستند و در اندازه های دانه  عدس تا حتی بزرگتر از یک تخم غناری و یا تخم گنجشک هم مشاهده شده اند از این معجزه طبیعت در گردنبند ها دستبند ها و انگشتر های زینتی استفاده میشود  . مروارید نیز خواص  بیشماری دارد .

 

سنگ مخصوص متولدین خرداد ماهی ها  مروارید است. مروارید ظاهری شیک دارد ودر رنگ های مختلفی چون سفید براق ، صورتی، سبزٍ،شیری و سیاه ممکن است متفاوف باشد مروارید که سنگ  ماه تولد خرداد ماهی ها میباشد برخلاف دیگر سنگ ها که در دل زمین و تحت شرایط خاصی ایجاد میشوند و نیاز به سیقل دادن توسط انسان دارند درون نرم تنانی تولید میشود که کف اقیانوس ها هستند.

مروارید ها ممکن است  طبیعی و یا پرورشی باشند که شکل و فرایند  تشکیل مروارید پرورشی  هیچ فرقی با  فرایند تولید مروارید طبیعی ندارد جز آنکه در روش پرورشی دانه های شن توسط انسان و به صورت دستی به خورد این نرم تنان داده میشود

سنگ ماه تولد خرداد

خواص سنگ مروارید

 

سنگ تولد خرداد مروارید که از دل صدف بیرون می آید باعث لطافت قلب و روح آدمی میشود و باعث افزایش حس از خود گذشتگی میشود و روحیه شما را از غم و اندوه میزداید و باعث شادی دل میشود .

مروارید را سنگ شانس میدانند چرا که برای صاحب خود خوش شانسی و خوش اقبالی را به همراه می آورد مروارید این سنگ خرداد ماه برای هضم غذا مفید است اگر خیلی عصبی هستید مروارید برای کم کردن فشار عصبی که از مسایل و مشکلات بر شما وارد میشود نیز مفید است .از مروارید برای بهبود بیماری گوارتز استفاده میشود ولی ممکن است زمان درمان شما با این روش طولانی باشد.

از دیگر خواص آن  در مان سرماخوردگی های معمولی و خارش های پوستی میباشد.مروارید این کانی گرانبهای متولدین خرداد باعث شفاف شدن پوست خانم ها میشود همچنین استفاده از این سنگ   باعث میشود حافظه شما تقویت شده و شما را از دچار شدن به الزایمر زودرس در امان نگه می دارد.

 

 

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟ بله
اشتراک گذاری در فیس بوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک گذاری در لینکدین