النگو

تعداد بازدید:383

النگو

النگو زیور الات مخصوص خانم هاست و بسیار هم پر طرفدار است. اگر فکر میکنید دوران النگو تمام شده است در اشتباهید . شاید شما ذهنیتی از دوران کودکی خود راجع به النگو داشته باشید و بر اساس آن ذهنیت بگویید النگو قشنگ نیست یا دموده شده شاید هم بگویید پوشیدن النگو خز شده است و هزاران کلمه مشابه به این که شاید از پوشیدن النگو فرار کنید اما ذهنیت شما که همان خاطره قدیمی از مادر بزرگ هاست که کلی النگو صاف و یک دست و و غیر زیبا داشتند شما را به این تفکر واداشته است. اگر دوری در بازار بزنید می بینید که النگو های زیبایی در بازار مد شده است .النگو هایی زیبا ویژه دختر خانم ها و خانم ها که بسیار ظریف کار شده اند و زیبایی شما را دو چندان میکنند.همانطور که همه خوانندگان این مقاله میدانند النگو حلقه ای فلزی است که برای زیبایی هر چه بیشتر زنان و دختران مورد استفاده قرار میگیرد و چون حلقه ای برای باز شدن ندارد (مثل دستبند نیست) باید از انگشتان دست عبور کرده و بر روی مچ دست شما قرار بگیرید .اما برای پوشیدن النگو شما باید سایز النگو را بدانید  .تا بتوانید النگو بپوشید . و برای پوشیدن النگو اگر خودتان نمیتوانید النگو را بپوشید بهتر است فروشنده این کار را برای شما انجام دهد تا آسیبی به النگوی شما وارد نشود و دستتان هم زخم نشود

النگو یکی از ساده ترین مدل های زیورآلات مخصوص خانم هاست که از مدت ها قبل مورد استفاده خانم ها بوده  است  دقت داشته باشید که النگو هیچ وقت از مد نمی افتد و همیشه، مد روز ،النگو است و میتواند به عنوان هدیه ای برای زاد روز تولد همسرتان مورد استفاده شما قرار گیرد در واقع یکی از بهترین کادو تولد هایی است که شما میتوانید به همسرتان هدیه دهید.

النگو ها  انواع و اقسام مختلفی دارند  از ساده و باریک  گرفته تا پهن و کار شده و زیبا و مجلسی . النگو های خیلی پهن را تکپوش می نامند که نباید با النگو های معمولی اشتباه گرغته شود. همانطور که گفتم برای خرید النگو باید سایز مچ دست طرف مقابلتان را بدانید اما چگونه ؟ چطور النگویی مناسب برای خرید و کادو دادن به همسرتان انتخواب میکنید ؟

برای تشخیص سایز النگو چند روش وجود داره که با هم مرور میکنیم .

راه اول برای تشخیص سایز النگو  اینه که شما انگشت شصت خودتونو بزارید روی انگشت کوچیکه و با یه بند  یا یه تیکه کاغذ یا پارچه برش خورده یک حلقه بزرگ دور دستتون درست کنید .

سایز النگو

 

 

بعد از اون شما باید اندازه حلقه ای که درو دستتون درست کردید رو روی یک متر یا خط کش بذارید و به سانتیمتر  در بیارین اندازه دور دستتون چیه تا بتونید النگوی مناسب برای دستاتون رو پیدا کنید  البته با کمک جدول  که در ادامه براتون میذارم .

تشخیص سایز النگو

 طبق جدول زیر سایز النگوی مناسب خود را بیابید.

طول نوار بر حسب سانتی متر

نام سایز النگو

سایز النگو

11.97

النگو سایز ریز بچه گانه

8-1

12.97

النگو سایز صفر بچه گانه

10-1

13.96

النگو سایز یک بچه گانه

12-1

14.96

النگو سایز دو بچه گانه

14-1

15.96

النگو سایز صفر زنانه

0-2

16.96

النگو سایز یک زنانه

2-2

17.96

النگو سایز دو زنانه

4-2

18.96

النگو سایز سه زنانه

6-2

20.94

النگو سایز چهار زنانه

8-2

21.94

النگو سایز پنج زنانه

10-2

22.94

النگو سایز شش زنانه          

12-2

23.90

النگو سایز هفت زنانه          

14-2

 

 

بهترین سایز برای پوشیدن النگو کدام است ؟

این یک قانون نانوشته است و باید مورد توجه قرار بگیرد همیشه و همیشه و همیشه دقت داشته باشید که النگویی بپوشید که حد اقل یک سانت از مچ دستتان بزرگتر باشد این یک اصل مهم است .و دیگر اینکه برای اینکه همیشه بدرخشید و در کانون توجهات اطرافیانتان باشیسد از پوشیدن  النگو هایی با زمینه شلوغ بپرهیزید.

یک نکته دیگر در باره نحوه نگهداری از النگو : النگوهایی که بر روی آنها نگین گار شده را در آب گرم نبرید چرا که آب گگرم باعث کدر شدننگین های النگوی شما میشود .در صورتی هم که بر روی النگوی شما نگین هایی از جنس فیروزه اصل کار شده است ابدا النگو هایتان با چیز های چرب نظسر کرم ،وازلین و انواع روغن تماس نداشته باشد چرا که سنگ فیروزه تان میمیرد.

حالا که روش های تشخیص سایز النگو رو یاد گرفتید به سوال مهم دیگه ای که شما بیشتر موقع خرید النگو می پرسید رو پاسخ می دهیم

النگو را در کدام دست بپوشم؟

جواب این سوال واضح است بستگی به خودتان دارد  این که چپ دست هستید یا راست دست و اینکه  اگر النگو در دست راست شما باشد راحت تر هستید و یا اینکه النگو در دست چپ باشد احساس راحتی بیشتری میکنید و یا اینکه النگو را با کدام زیورآلات می پوشید  جواب پیش خود شماست اگر ساعت میپوشید خوب پر واضح است که النگو باید در دست راست شما قرار گیرد و اگر ساعت نمیپوشید النگو ها را در دست چپ خود بیاندازید یه نکته  مهم برای النگو پوشیدن اینه که النگو ها ظریف و حساسند و با کوچکترین ضربه ای خم میشوند ،نگین هایشان میریزد و یا میشکنند .پس النگو هارا در دستی بیاندازید که با آن کمتر کار میکنید مثلا اگر راست دست هستید النگو هایتان را در دست چپ بیاندازید و اگر چپ دست هستید النگو هایتان را در دست راستتان بپوشید.

امید وارم همه جواب هایتان را راجع به النگو و نحوه پوشیدن و تشخیص سایز النگو گرفته باشید

ممنون که با ما همراه هستید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟ بله
اشتراک گذاری در فیس بوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک گذاری در لینکدین