شهربدلیجات-سنگ ماه تولد
شهر بدلیجات

سنگ ماه تولد-شهر بدلیجات

sk' lhi j,gn

خواص سنگ ماه تولد

از گذشته های دور قدما برای هر ماه سنگی در نظر گرفته اند و برخی برای این سنگ ها خواص جادویی را ذکر کرده اند رفته رفته با پیشرفت علم و تکنولوژی، دانشمندان رشته سنگ شناسی نیز به این خواص پی بردند و برای سنگه های موجود در طبیعت ویژگی هایی یافتند،که مشابه با حرف پیشینیان، راجع به سنگ های ماه تولد بود .

داستان های زیادی در مورد سنگ های ماه تولد نقل شده و گفته شده است که هر سنگ مخصوص متولدین ماه خاصی است و درواقع متولدین هر ماه باید سنگ ماه تولد آن ماه را به همراه داشته باشند، تا بیشترین بهره را ازسنگ ها ببرند.

البته اگر سنگ خاصی را استفاده میکنید که متعلق به ماه تولد شما نیست نگران نباشید این سنگ ماه تولد تاثیردارد!!! اما تاثیرش  کمتراز سنگ ماه تولد شما است.

اگر می خواهید بیشترین تاثیر را ازسنگ های ماه تولد ببرید بهتر است سنگ های تمام ماه های سال را داشته باشید و درهرماه از سنگ مخصوص همان ماه استفاده کنید.

همانطور که در متن خواندید سنگ ها ی ماه تولد خواصی دارند که توسط متخصصان سنگ شناسی به تایید رسیده و از گذشته نیزاعتقاد براین بوده که هر سنگ ماه تولد خواصی دارد و مخصوص متولدین ماه خاصی است خیلی از خانم ها و آقایون نیز موقع خرید بدلیجات و زیورآلات وانگشتر به سنگ نگین انگشتر، توجه ویژه ای دارند ودنبال سنگ ماه تولد خود هستند .

هر یک از سنگ های ماه تولد خواصی دارند، برای مثال یکی از  سنگ های ماه تولد باعث  زیاد کردن عشق بین عاشق و معشوق می شود و خواص سنگ  ماه تولد دیگر، متعادل کردن قوای روحی وجسمی شما و سنگ ماه تولد دیگری خوش شانسی می آورد.

سنگ ماه تولد شما،مخصوص شماست و با پوشیدن این سنگ از خواص درمانی آن بهره میگیرید.اگر میخواهید با خواص هر سنگ ماه تولد آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید در این مقاله قصد داریم شما را با خواص سنگ ها ی ماه تولد و کار برد آنها آشنا کنیم.

 

 

سنگ ماه تولد

نماد ماه تولد

رنگ محبوب

عدد شانس

فروردین

الماس

قوچ

قرمز ، صورتی روشن

9

اردیبهشت

زمرد

گاو نر

آبی سمانی ،صورتی،بنفش

6

خرداد

مروارید

دوقلوها

زرد ،سبز،آبی

5

تیر

یاقوت سرخ

خر چنگ

خاکستری،آبی،سبز

2

مرداد

زبرجد

شیر

رنگ های غروب آفتاب

1

شهریور

یاقوت کبود

فرشته

نقره ای سبز خاکستری

5

مهر

اوپال

ترازو

بژ،قهوه ای

6

آبان

توپاز

عقرب

قرمز تیره

9

آذر

فیروزه

اسب انسان نما

عرقوانی

3

دی

گارنت

بز

ماگنولی

8

بهمن

آماتیست

مرد و دلو

آبی اسمانی

4

اسفند

آکوارمین

ماهی

سایه آبی،سبز دریایی

7

 
 
 
سنگ فروردین ماهی ها:
 

سنگ فروردینی ها الماس است و بر اساس مستندات و مدارک موجود، استفاده از الماس سنگ ماه تولد فروردین ماه،به سال ها قبل از میلاد مسیح (ع) برمیگردد .در ابتدا و پس از یافتن سنگ الماس ،انسان های آن روزگار  برای تراش دادن وسایل تزینی استفاده می شده اما چندی بعد  ادمیان با دست یافتن به تکنولوژی هایی ،از سنگ ماه تولد فروردینی ها ،الماس ، به عنوان کالایی گرانبها استفاده میکردند آنها به تراش الماس دست یافته و  از تجارت الماس  بهره ها می گرفته اند  بر خی از منابع الماس را سنگ عشق میدانند و برخی از منابع سنگ عقیق را سنگ عشق می نامند آنچه مسلم است هر کدام از این سنگ ها خواصی دارند که در ادامه راجع به آنها توضیحاتی آورده میشود.

سنگ ماه تولد فروردین

تاریخچه سنگ ماه تولد فروردین ماهی ها ،الماس

 تاریخچه ای برای استخراج  سنگ الماس وجود ندارد و بیشتر هدس و  گمانه زنی هایی در مورد پیدا کردن این سنگ توسط انسان درمنابع اینترنتی دیگر نوشته شده  و برخی قدیمیترین جایی که الماس این سنگ ماه تولد فروردین ماهی ها،از آن یافت شده را ،دریچه آتشفشان ها دانسته و برخی دیگر می گویند الماس اولین بار از معادن هندوستان استخراج شده است به هر حال در ابتدا استفاده از الماس فقط برای برش دادن و تراش جواهرات لوکس استفاده میشده است.

مشخصات ظاهری سنگ ماه تولد فروردین ماه،الماس

الماس اصلی که از معادن استخراج میشود حتما ناخالصی هایی دارد که  با دستگاه مخصوص این کار قابل تشخیص میباشد.الماس این سنگ ماه تولد فروردین ماه سخت ترین سنگ جهان است و به هیچ وجه خط و خشی به آن نمی افتد.الماس اصل در آب فرومیرود اما الماس قلابی بر روی سطح آب میماند.اگر الماس خالص باشد کاملا شفاف و بی رنگ است اما اگر این سنگ ماه تولد ناخالصی داشته باشد رنگ های الماس متغیر میشود.

خواص سنگ الماس سنگ ماه تولد فروردین ماهی ها:

سنگ الماس سنگ  ماه تولد مخصوص متولدین فروردین ماه است و خواص زیادی را برای آن برشمرده اند از جمله خواص درمانی این سنگ ماه تولد فروردین تصفیه کنندگی بدن وتاثیر برروی عملکرد کلیه هاست  این سنگ که مخصوص متولیدن فروردین ماه است همچنین ازتشکیل سنگ کلیه جلوگیری می نماید و تاثیر مستقیم ضد صفرا دارد.الماس به خاطر مواد تشکیل دهنده اش مزاج گرم و خشک دارد و اگر با گردنبند آویزشود خاصیت تقویت کنندگی قلب را دارد همچنین الماس کشته برطرف کننده یبوست های سخت می باشد و باعث افزایش طول عمرفرد و سلامتی بدن میشود.اگر از پودر الماس هنگام مسواک زدن استفاده کنیم دندانهایی سفید و براق خواهیم داشت. الماس مخصوص فروردین ماهی هاست و سنگ مخصوص متولدین فروردین ماه است و برای آنها برکت و خوش شانسی و خوشبختی را به ارمغان می آورد.از سنگ الماس به عنوان سنگ عشق نیز یاد میشود و همچنین پیشینیان عقیده دارند این سنگ باعث زلال شدن روح و تعادل قوای روحی میشود . الماس این سنگ ماه تولد متولدین اولین ماه سال فروردین  باعث افزایش عزت نفس میشود و بدی ها و انرژی های منفی را از صاحب خود دور مینماید.از دیگ خواص الماس این سنگ ماه تولد فروردین ماهی ها تاثیر در عملکرد بهتر معده و روده است و اگر این سنگ را در ناحیه شکم ببندیم باعث فعالیت بهتر دستگاه گوارش میشود. این سنگ معدنی با ارزش و گرانبها همچنین در فعالیت بهتر مخچه و دو نیمکره مغز و به طور کلی بهبود دهنده اعصاب  بدن است.از دیگر خواص  سنگ ماه تولد فروردین،الماس این سنگ معدنی گرانبها درمان بیماری هایی است که غدد داخلی انسان را درگیر میکند و این غدد را دچار نارسایی هایی می نماید .همچنین  سنگ الماس باعث بهبودی بیماری های استخوانی میباشد .با همه این تفاصیر و خواص، این سنگ ماه تولد یعنی سنگ تولد فروردین ماهی ها  یک  درمان کننده واقعی بیماری هاست!!!! الماس درمانگر است!!!!.

متولد هر ماهی هستید اگر به سنگ های ماه تولد علاقه دارید باید این نکته رو بدانید که استفاده از سنگ الماس در کنار بقیه سنگ های ماه تولد باعث افزایش تاثیر این سنگها می شود.

خواص سنگ الماس در روایات:

برا سنگ الماس که همان سنگ ماه تولد فروردین ماه است ،هیچ روایتی تا این لحضه پیدا نشد .

سنگ اردیبهشت ماهی ها:

سنگ مخصوص متولدین اردیبهشت ماه زمرد است زمرد یکی از سنگهایی است که از گذشته های خیلی دور مورد استفاده درمانی قرار میگرفته است  زمرد یا همان سنگ سبزی که در نگین انگشترها و گردنی های گردنبندها مورد استفاده قرار میگیرد زمرد این سنگ ماه تولد مخصوص متولدین اردیبهشت ماه برای اولین بار ازمعادن کلمبیا استخراج میشود . سنگ زمرد زیبایی خاصی دارد و چون به رنگ سبز است هیچ چشمی از نگاه کردن به آن خسته نمیشود،این سنگ ماه تولد ،سنگ زمرد سنگ محبوب ملکه مصر بوده و سنگ ماه تولد محبوب و مخصوص متولدین اردیبهشت ماه است و چون سنگ زمرد این سنگ ماه تولد اردیبهشت اولین سنگی بوده که از معادن آفریقا استخراج شده قداست خاصی نزد آفریقایی ها دارد.رنگ سنگ زمرد به هیچ وجه نمیرود ،حتی در مواقعی که حرارت بالایی به آن برسد و یا در برابر تابش مستقیم نور خورشید قرار بگیرد .شما میتوانید زمرد  اصل را از فرع به کمک ناخالصی هایی که در سنگ زمرد هست تشخیص دهید این ناخالصی ها اصلا موجب پایین آمدن ارزش زمرد نمیشود و بالعکس به شما میگوید این سنگ یک سنگ ماه تولد زمرداصل است.این سنگ ماه تولد نیز ماند سایر سنگهای معدنی خواص بیشماری دارد

خواص سنگ زمرد سنگ ماه تولد اردیبهشت ماه :

اگر بخواهیم خواص زمرد را خیلی شسته و رفته بگوییم به موارد  زیر می رسیم

زمرد چشم ها را تقویت میکند.زمرد که سنگ مخصوص ماه تولد اردیبهشت ماهی هاست  سیستم عصبی را عادی و ضربان قلب را تنظیم میکند.زمرد انرژی های منفی را از صاحب خود دور می نمایدزمرد این سنگ تولد اردیبهشت ماهی ها طناب عشق را محکم تر از قبل می نماید.سنگ زمرد یک سنگ ماه تولد پر انرژی است از این سنگ برای جلوگیری از مبطلا شدن به صرع مورد استفاده قرار می گیرد  اگر از بین بزرگتر های خانواده کسی مبطلا به صرع است  بهتر است شما برای اینکه آثار صرع در شما بوجود نیاید و از صرع جلوگیری کنید از سنگ متولدین اردیبهشت استفاده کنیداگر مبطلا به صرع هستید این سنگ چندان کار ساز نیست و فقط برای جلوگیری از مبطلا شده به صرع از سنگ ماه تولد متولدین اردیبهشت ماه استفاده کنید.از خواص سنگ زمرد برقراری تعادل در سیستم عصبی انسان میباشد این سنگ خاصیت تسکین دهندگی درد های عصبی را دارد واز سنگ زمرد  این سنگ ماه تولد اردیبهشت ماهی ها جهت رفع معده درد و مسکنی برای معده آنانی که از ناراحتی معده به تنگ آمده اند مناسب است.سنگ زمرد این سنگ ماه تولد اردیبهشت ماهی ها  در صورتی که همراه صاحب خود باشد باعث تقویت قوای روحی و اعصاب وقلب و مغز میشود یکی دیگر از خواص سنگ مخصوص متولدین اردیبهشت  بهبود و عادی کردن ضربان قلب فرد بیمار می باشد. اگر این سنگ  ماه تولد را به گردن بیاویزید از مبطلا شدن به تنگی عروق درامان خواهید بود و هیچ وقت رگ های شما تنگ نمیشود.همان طور که درمتن بالا گفته شد زمرد که سنگ ماه تولد اردیبهشت ماهی ها نیز میباشد تسکین دهنده درد  است و قادر به تسکین و کم کردن درد های  ناحیه ستون فقرات و عضلات میباشد.همانطور که میدانید زمرد سنگ ماه تولد اردیبهشت ماهی ها ، در برابر حرارت عرق میکند و آب زمرد  این سنگ متولدین اردیبهشت برای بیماری های چشم مفید است و نگاه کردن به زمرد نور چشم را زیاد میکند .

خواصی از سنگ ماه تولد اردیبهشت ماه زمرد که در روایات از ائمه نقل شده است:

در روایتی از امیرالمومنین  اسد الله الغالب علی ابن ابیطالب (ع) چنین آمده است :همراه داشتن سنگ زمرد با خود باعث رفع فقر و تنگدستی میشود و از در روایت دیگری از پیامبر خاتم حضرت ختمی مرتبت رسول الله (صلوات الله )آمده است که انگشتر زمرد باعث برطرف شدن تنگدستی و فقر میشود و در روایت دیگری از هشتمین اختر تابناک ولایت و امامت در مورد سنگ زمرد چنین آمده است : انگشتر زمرد فقر را به سروت تبدیل میکند .حال که خواص سنگ زمرد این سنگ ماه تولد اردیبهشت ماه را دانستید بهتر است هر چه سریع تر انگشتر زمردی برای خود تهیه کنید.

سنگ ماه تولد

سنگ خرداد ماهی ها

سنگ مخصوص متولدین خرداد ماهی ها  مروارید است. مروارید سنگ ماه تولد خردادی ها ظاهری شیک دارد ودر رنگ های مختلفی چون سفید براق  صورتی، سبزٍ،شیری و سیاه ممکن است متفاوف باشد مروارید که سنگ ماه تولد خرداد ماهی ها میباشد برخلاف دیگر سنگ ها که در دل زمین و تحت شرایط خاصی ایجاد میشوند و نیاز به سیقل دادن توسط انسان دارند درون نرم تنانی تولید میشود که کف اقیانوس ها هستند و اگر ذزه شنی به درون بدن این نرم تنان برود  موجب خارش بدن نرم تنان شده و ماده ای به دور این ذره  بیرونی ترشح میکنند که مروارید را شکل میدهد  و بدون هیچ سیقلی توسط انسان مروارید که سنگ ماه  تولد خرداد است از دل صدف بیرون می آید و در گردنبند ها دستبند ها و انگشتر ها از آن استفاده میشود . مروارید نیز خواص  بیشماری دارد .

مروارید

خواص سنگ ماه تولد خرداد مروارید

 

سنگ ماه تولد خرداد مروارید که از دل صدف بیرون می آید باعث لطافت قلب و روح آدمی میشود این سنگ ماه تولد باعث افزایش حس از خود گذشتگی میشود و روحیه شما را از غم و اندوه میزداید و باعث شادی دل میشود . مروارید سنگ ماه تولد خرداد ماهی ها را سنگ شانس میدانند چرا که برای صاحب خود خوش شانسی و خوش اقبالی را به همراه می آورد مروارید این سنگ ماه تولد خرداد ماه برای هضم غذا مفید است اگر خیلی عصبی هستید مروارید برای کم کردن فشار عصبی که از مسایل و مشکلات بر شما وارد میشود نیز مفید است .از مروارید برای بهبود بیماری گوارتز استفاده میشود ولی ممکن است زمان درمان شما با این روش طولانی باشد.از دیگر خواص سنگ ماه تولد خرداد ماه در مان سرماخوردگی های معمولی و خارش های پوستی میباشد.مروارید این سنگ گرانبهای متولدین خرداد باعث شفاف شدن پوست خانم ها میشود همچنین استفاده از این سنگ ماه تولد  باعث میشود حافظه شما تقویت شده و شما را از دچار شدن به الزایمر زودرس در امان نگه می دارد.

مروارید سنگ ماه تولد

سنگ ماه تولد تیر ماه

تیر ماه این اولین ماه دلپذیر تابستان سنگی با نام یاقوت قرمز را متعلق به خود کرده است و این سنگ مخصوص به متولدین ماه تیر است. این سنگ نشانه عشق و عاشقی بین عاشق و معشوق همچنین عشق به وطن و سنگ جالب و جذاب برای بچه های عصبانی مزاج می باشد این سنگ ماه تولد برای درمان تب و لرز  و بیماری های ویروسی مفید واقع میشود یاقوت قرمز کانی کروم رادر دل خود جای داده است و رنگ خود را از آن میگیرد و بعد از سنگ الماس که سنگ ماه تولد فروردین ماهی ها میباشد این سنگ ماه تولد  مقاوم ترین سنگ است. یاقوت را پادشاه سنگ ها میدانند چون این سنگ ماه تولد ، خوش یمنی را همراه با خود می آورد.سنگ یاقوت که سنگ متولدین خرداد ماه است باعث میشود تا سلامتیتان همیشه حفظ گردد و عقلتان همیشه سر جایش باشد.

یاقوت قرمز

خواص سنگ یاقوت سرخ سنگ ماه تولد تیر ماهی ها:

اگر سنگ یاقوت را همراه خود داشته باشید شما را از دچار شدن به درد  معده در امان نگه می دارد  .یکی دیگر از خواص سنگ یاقوت این سنگ ماه تولد خرداد ماه استحکام بخشیدن به عروق داخلی بدن است اگر رگ هایتان موقع گرفتن رگ پیدا نیست یا از آن دسته افرادی هستید که موقع تزریق آمپول یا خون گرفتن از بدنتان  تمام بدنتان به خاطر پیدا نشدن رگ سوراخ سوراخ میشود، میتوانید از سنگ ماه تولد خرداد ماهی ها استفاده کنید . سنگ یاقوت سنگ ماه تولد تیر ماه، خواص درمانی دیگری نیز دارد و بدن شما را از سموم پاک سازی می نماید و به بدن  شما دردفع سموم کمک می کند.از یاقوت این سنگ شفا بخش متعلق به تیر ماه در درمان  سرگیجه ها ی مکرر و همچنین برای رفع بیخوابی و تنظیم شدن ساعت مغز برای خوابیدن استفاده می شود .سنگ ماه تولد تیر، یاقوت را برای تنظیم سیستم غدد تیرویید بکار میبرند و ازان برای تنظیم اشتهای فرد اسفاده میکنند. سنگ ماه تولد تیر یاقوت خواص بسیاری دارد و به شما حس اسقلال را القا مینماید یاقوت این سنگ سخت و گرانبها  شما را از اضطراب دور میکند و روح شما را  قوی و بزرگ میکند. سنگ ماه تولد تیر باعع بالا رفتن عزت نفستان میشود  این سنگ طبق روایات متعدد از معصومین علیها سلام فقر را از شما دورمی نماید .سنگ ماه تولد تیر ماه همچنین  نور صورت شما را افزایش میدهد .

یاقوت سرخ در روایات

در روایتی از امام هشتم شیعیان امام رضا )ع)آمده است که بر دست داشتن یاقوت سرخ موجب رفع پریشانی میشود

 

سنگ ماه تولد مرداد ماه

سنگ متولدین ماه مرداد این پنجمین ماه سال زبرجد نام دارد زبرجد که سنگ ماه تولد مرداد ماهی ها میباشد همچون سایر سنگهای ماه تولد خواص بی نظیری دارد. چون سنگ زبرجد از دل آتشفان به بیرون پرتاب میشده است برای پیشینیان و آن دسته از افرادی که سنگ ها را میشناختند و با خواص سنگ ها آشنا بودند به ملکه آتشفشان شهرت داشته است. این سنگ قیمتی ،زبرجد، به عنوان جواهر سلطنتی مصریان شناخته می شده است . سنگ زبرجد را توپاز نیزمی نامند اگر جایی اسم توپاز به گوشتان خورد متعجب نشوید!!!!.

تاریخچه سنگ زبرجدسنگ مرداد ماهی ها

سنگ زبر جد یکی از پر قدمت ترین سنگ ها و یک سنگ ارزشمند است،تاریخچه کشف و پیدایش این سنگ توسط انسان به 1500سال قبل از تولد حضرت عیسی مسیح (ع)برمیگردد.این سنگ گرانبها که بعد ها از آن با نام سنگ ماه تولد مرداد ماهی ها نام برده شد اولین باز از جزیره ای درون دریای قرمز (سرخ)کشف شد.

این سنگ را ساکنان آن جزیره برای فراعنه مصراز دل زمین و از درون معادن برون میکشیدند و مجبور بودند برای پیدا کردن این سنگ شب و روز کار کننند شاید بپرسید چرا شب و روز جواب شما این است سنگ زبرجد که سنگ مخصوص متولدین مرداد ماه است در شب میدرخشد !!! پس اهالی جزیره مجبور بودند شب ها را در معادن به دنبال نشانه گذاری محل سنگ های زبرجد باشند و در روشنایی روز به استخراج این سنگ ها  مشغول می شدند.

مشخصات ظاهری سنگ زبرجد:

زبر جد نیز مانند دیگر سنگهای معدنی مشخصات ظاهری منحصر به فردی دارد که میتوانید  با مطلع شدن از این مشخصات یک سنگ شناس درجه یک شوید

رنگ سنگ ماه تولد مرداد،زبرجد، بین رنگ سبز زیتونی و سبز مایل به زرد  متغیر است.سنگ زبرجد  همانند شیشه درخشان می باشد  و در برابر اسید سولفوریک مقاومت خاصی نشان نمیدهد.سختی این سنگ ماه تولد ،زبرجد که سنک متولدین ماه مرداد میباشد بین 6 تا 7  متغیر است.از سنگ ماه تولد مرداد ماهی ها در نگین انگشتر های زنانه و مردانه و همچنین در گردنبند های متنوع و زیبای نقره و بدلیجات میتوان استفاده کرد .

سنگ ماه تولد

خواص سنگ زبرجد در روایات:

در روایتی از امام هشتم  با این مضمون آمده است که کسی که سنگ زبر جد بر دست داشته باشد به سختی و مشقت دچار نمیشود و همیشه کار ها برای او آسان است  و فقیر نمیشود.

 

سنگ ماه تولد مرداد ماه زبرجد چه تاثیراتی بر بدن دارد؟

سنگ ماه تولد مرداد ماه زبرجد تاثیر مستقیمی بر روی تار های صوتی شما دارد اگر صدایتان در نمی آید از سنگ زبرجد  سنگ مخصوص متولدین مرداد استفاده نمایید.

معمولا مداحان اهل بیت برای اینکه صدای گیرا و رسایی داشته باشند از این سنگ ماه تولد اسفاده میکنند  اگر  به مداحی علاقه دارید و صدای خوبی ندارید به شما توصیه میکنم از سنگ ماه تولد مرداد ماهی ها ،زبرجد استفاده کنید .

سنگ  زبر جد  بجز خوب کردن صدای شما خواص دیگری نیز دارد . این سنگ ماه تولد  به فعالیت بهتر معده کمک میکند و اگر معده تان دچار کم کاری شده است و خوب کار نمیکند، بهترین راه کار استفاده از سنگ زبرجد یا توپاز،سنگ متولدین مردادماه است.اگر دچار سردرد های میگرنی هستید یا حسلسیت پوستی دارید برای بهتر شدن این بیماری ها بهتر است از سنگ توپاز استفاده کنید.

سنگ ماه تولد

خواصی مخفی و پنهان ماه تولد مرداد ماه، زبرجد که هیچ کس نمیداند                         

این خواص را  به کسی نگویید،اگر این سنگ را بر روی سینه خود قرار دهید  غم و اندوه را از خود دور کرده و بی دلیل اندوهگین نمیشویدهمچنین قرار دادن این سنگ خاص ماه تولد بر روی سینه باعث دور شدن حس  نفرت و حسادت از شما میشود و دل و روح شما را از بدی ها پاک میکند. همراه داشتن زبر جد باعث افزایش روزی  شما شده و برای شما خوش یمنی و راحتی در کار ها را به ارمغان می آورد.اما بهتر است بدانید اگر دچار بیماری های جسمی یا روحی هستید بهترین کار مراجعه به پزشک متخصص است و استفاده از این سنگ در بهبود بیماری شما تاثیر میگذارد و روند بهبود بیماری را تسریع می بخشد.

سنگ ماه تولد شهریور ماه :

سنگ ماه تولد مخصوص متولدین شهریور، یاقوت کبود می باشد. این سنگ ماه تولد نیز از دیر باز سنگی قیمتی حساب میشده و پیشینیان عقیده داشتند اگر مار ها را کنار این سنگ ماه تولد شهریور قراردهیم این مار،از بین می رود. این سنگ ماه تولد درنظر مادر بزرگ ها باعث بر طرف شدن نظر بد از عزیزانشان میشده  یا به عبارتی دوای چشم زخم بوده است.

یاقوت کبود

تاریخچه سنگ یاقوت کبود سنگ شهریوری ها

سنگ متولدین شهریور را،ازبازمانده های سنگ های مرمرآتشفشانی که در بستر رودخانه ها به خود شکل گرفته استخراج میکنند. سنگ یاقوت کبود از تماس هوا با سنگ های آتشفشانی و اصلاحا، هوازدگی این سنگ های مرمرآتشفشانی،  شکل به خود میگیرند و سنگ زیبای یاقوت کبود را که تجلی خرد است شکل میدهند. این سنگ ماه تولد از معادن کشور های آفریقا،کشمیر،تایلند و سایر کشور هایی که آتشفشان دارند یا داشتند به وفور یافت میشود.

مشخصات ظاهری سنگ یاقوت کبود:

سنگ ماه تولد متولدین شهریور مشخصات ظاهری خاصی دارد که در هنگام خرید این سنگ قیمتی باید نکاتی را مد نظر قرار دهید تا سرتان کلاه نرود. و سنگ یاقوت کبود اصل خریداری نمایید.

رنگ های مختلفی از سنگ یاقوت کبود وجود دارد از جمله رنگ های این سنگ ارزشمند  سیاه ،بنفش،سبز،نارنجی و زرد است که به همه این سنگهای رنگارنگ یاقوت کبود می گویند اما یاقوت کبود اصل رنگ آبی  لاجوردی می باشد همانطور که قبلا راجع به این سنگ ماه تولد شهریور ماهی ها گفته شد معادن این سنگ در کشورز های مختلف یافت می شود ولی ارزشمند ترین سنگ  یاقوت کبود سنگی است که از معادن کشمیر استخراج می شود .وضوح نیز یکی از مواردی است که درخرید سنگ ماه تولد خود به آن دقت داشته باشید سنگ خوب نور را به راحتی از خود عبور میدهد و کدر نمی باشد.در عین حال که این سنگ رنگ آبی کبود دارد .

اگر سنگ ماه تولد تان به خوبی برش خورده باشد باعث میشود که نور راحت تر از آن عبور میکند و نور بیشتری را از خود عبور می دهد . سنگ ماه تولد خود را به خوبی نگاه کنید تا کلاه گشادی سرتان نرود.سنگ یاقوت اصل دارای ناخالصی هاییست که میتوانید این ناخالصی ها را با نگاه کردن به سنگ یاقوت کبود، سنگ ماه تولد شهریورماهی ها، به خوبی تشخیص دهید.

یاقوت کبود جزء سخت ترین سنگ های دنیاست ورد برش خوردن برروی آن نمی ماند. اگر هنگام خرید سنگ ماه تولد خود متوجه خراش بر روی سنگ یاقوت کبود شدید حتما این سنگ تقلبی است .پس مراقب باشید سنگ ماه تولد تقلبی خریداری نکنید.

از دیگر آزمایش هایی که میتوانید انجام دهید تا سنگ یاقوت کبود اصل را از نوع تقلبی آن تشخیص دهید انجام آزمایش زیر است بر روی سنگ ماه تولد خود مه ایجاد کنید و به اصلاح بر روی سنگ یاقوت کبود، بدمید تا بخار بر روی آن ایجاد شود اگر این بخارسریع بر طرف شد این سنگ ماه تولد سنگی اصل است و در غیر این صورت سنگ که خریداری نموده اید سنگ اصل نمی باشد.راه دیگر تشهیص سنگ ماه تولد اصل از سنگ یاقوت کبود تقلی  مشاهده دقیق این سنگ است اگر درون سنگ حباب های کوچکی مشاهده کردید بدانید سنگ مته تولدی که خریداری نموده اید یک سنگ ماه تولد قلابی است.

یاقوت کبود

 

خواص سنگ یاقوت کبود در روایات:

بر اساس روایاتی از معصومین(علیها سلام )سنگ یاقوت کبود دارای خواصی است از جمله این روایان ،روایتی از آفتاب هشتم امامت حضرت رضا(ع)است که فرمود یاقوت را به صورت انگشتری بر دست  کنید چون موجب رفع پریشانی است.

سنگ ماه تولد شهریورماه،یاقوت کبود و تاثیرات این سنگ ماه تولد  بر بدن انسان:

این سنگ ماه تولد تاثیراتی بر بدن من و شما دارد از جمله برای بیدار کردن حس ششم و فعال کردت این حس در بدن مفید است. از این سنگ ماه تولد برای بهبود و رفع بیماری های پوست و مو استفاده میکنند و اگر موی سرتان می ریزد بهتر است از این سنگ ماه تولد استفاده کنید تا بهبود یابید. استفاده از این سنگ ماه تولد همچنین باعث رفع بیماری های ناخن شما می شود. اما یاقوت کبود این سنگ ماه تولد مخصوص متولدین شهریور تاثیرات زیادی بر روی بدن شما میگذارد تاثیراتی عالی که پس از گذشت چند هفته شما متوجه تاٍیرات مثبت این سنگ ماه تولد میشوید.از این سنگ برای درمان بیماری تیروئید و همچنین رفع لکنت زبان و بهبود و جلوگیری از خونریزی های داخلی نظیر زخم معده استفاده می شود  این سنگ ماه تولد همچنین قلب شما را تقویت میکند و باعث جلوگیری از تپش قلبتان میشود. ایستخوانهایتان را محکم،عضلاتتان را قوی چشم هایتان را پر نور و دستگاه گوارش  شما تنظیم می نماید. این سنگ ذهنتان را قوی میکند و اگر بیمار هستید در شما ایجاد امید به بهبودی را ایجاد میکند و گاها همین امید به بهبودی شما را از آن بیماری نجات میدهد. پس  حتما از سنگ های ماه تولد استفاده کنید.چرا که  اغلب سنگ های ماه تولد خاصیت در مانی دارند و شما با سنگ درمانی می توانید در بسیاری از موارد بهبود یابید یا روند بهبودی خود را تسریع بخشید. از یاقوت کبود این سنگ ماه تولد شهریور ماهی ها  برای بهتر شدن بیمار های روانی استفاده مشود .اگر در خانواده یک بیمار روانی دارید توصیه میکنم از خرید این سنگ ماه تولد غافل نشوید ممکن است بیمارتان خوب شود و شما به زندگی عادی برگردید . اگر بد خواب هستید از سنگ ماه تولد  متولدین ششمین ماه سال استفاده کنید این سنگ نفیس پر ارزش میتواند ساعت  خواب شما را تنظیم نماید ،از تعریق بیش از حد بدن و پوست شما جلو گیری کرده و سرگیجه تان را خوب کند.

سنگ ماه تولد مهر ماه

سنگ ماه تولد متولدین هفتمین ماه سال و اولین ماه از فصل پایز مهرماه سنگی بسیار گرانبها و قیمتی و پر خاصیت است

سنگ ماه تولد مهر ماه این ماه تولد دوست داشتنی و خوب سنگی است با نام اوپال این سنگ ماه تولد  یک سنگ با خواص جادویی و فوق العاده است و به سنگ خوش بختی معروف است .پس اگر احساس نارضایتی از زندگی خود دارید می توانید از این سنگ ماه تولد استفاده کرده و غم و اندوه را دور بریزید سنگ اوپال می تواند کمک بسیاری به شما کرده و به  روند درمان بیماریتان تسریع  بخشد   در گزشته سنگ اوپال را برای کسانی که بیماری هایی شبیه به افسردگی یا بیماری هایی  بد تر از آن  را داشتند داده میشد و پزشکان نگاه کردن به سنگ اوپال را چاره ساز می دانستند.همانطور که ذکر شد سنگ اوپال این سنگ ماه تولد مهر ماهی ها خواص زیادی دارد این سنگ را در تمام  صد سالی که آن را قرن چهارده مینامیم به سنگ چشم معروف بوده و در آن زمان معتقد بودند این سنگ ماه تولد ادراک شما را تقویت کرده و میتواند به صاحب خود قدرتی در حد یک پیشگو را اعطا کند و شما را از وقایعی که کسی از آن اطلاع نداره آگاه نماید.البته برخی نیز خرافاتی راجع به این سنگ ذکر کرده اند که فقط خرافات قرون وسطی ایست و در مورد سنگ اوپال این چنین نگاشته شده که عقیده بر این بوده که این سنگ ،سنگ دزد هاست و میتواند عده ای را از دید عموم مخفی نماید.اما همانطور که گفتیم این قسمت فقط خرافاتی است راجع به سنگ اوپال ،اما سنگ ماه تولد مهر ماهی ها خاصیت ها و تاریخچه ای دارد که در پاراگراف های بعدی راجع به آن مینویسیم فقط بدانید سنگ اصلی ماه تولد مهر ماه اوپال است و به سنگ خوش بختی مشهور است .

محل استخراج سنگ اوپال ،سنگ متولدین ماه مهر

در ابتدا بهتر است با نام اوپال آشنا شویم و بدانیم چرا  به این سنگ ماه تولد اوپال میگویند.اوپال را از زبان سانسکریت که زبان هندو ها بوده استخراج کرده و بدانید اوپال از مشتقات کامه گرانبها است و سنگ اوپال یعنی سنگ گرانبها ،پس متولید مهر ماه خوش حال باشید که چنین سنگ ماه تولدی متعلق به شمااست. محل کشف سنگ ماه تولد مهر ماهی ها ،اوپال ،از معادن استرالیا است ، و اصلی ترین معدن این سنگ نیز ازدر همان استرالیا قرار دارد البته کشور های دیگری نیز هستند که از معادن آنها، این سنگ ماه تولد با ارزش استخراج میشود.این کشور ها برزیل ،مجارستان آمریکا و کشور دیگری از آفریقادر آفریقای جنوبیو چند کشور دیگر میباشند. سنگ متولدیم مهر ماه ،اوپال رنگ های متنوعی داردو نور را به صورت منشوری پخش میکند و در واقع تلالو نور دارد.

چه کسانی به سنگ اوپال علاقه دارند:

سنپ اوپال  علاوه بر اینکه سنگ مخصوص متولدین مهر ماه است و مهر ماهی ها به داشتم این سنگ علاقه شدیدی دارند موذد علاقه طیف های دیگر جامعه نیز می باشد ،نقاشان و صنعت گرانی که با ظرافت آشنا هستند هنرمندان و بازیگران و موزیسین ها  مخصوصا عاشق این سنگ هستند این سنگ بسیار ظریف است و همین ظرافت باعث شده افراد نکتعه سنج این سنگ ذا به دلیل ظرافت و زیبایی اش دوست بدارند.

 

 

طیف رنگ سنگ اوپال:

همانطور که گفته شد سنگ اوپال سنگ ماه تولد مهر، طیفی از رنگ ها  را شامل میشود،سنگ ماه تولد مهر ماهی ها در رنگهای سفید،نارنجی ،خاکستری،سبز،خاکستری مایل به سیاه ،زرد و قرمز آتشین از دل طبیعت استخراج می شود .اما پر ارزشترین رنگ این سنگ ماه تولد رنگ زرد و قرمزآتشین این سنگ می باشد.

خواص سنگ ماه تولد  مهر ماهی ها :

این سنگ ماه تولد(اوپال )خواص درمانی نیز دارد و میتوانید با استفاده از این سنگ ماه تولد سنگ در مانی کنید بله سنگ درمانی ،این سنگ باعث افزرایش گلبول های قرمز بدنتان می شود و اگر خدای ناکرده دچار بیماری های  خونی هستید ،میتوانید از این سنگ ماه تولد استفاده کنید بر اساس منابع اینترنتی  سنگ اوپال باعث افزایش تولید گلبول قرمز خونتان می شود.سنگ اوپال را برای تسکین درد های معده و روده وهمچنین برای درمان ورم معده بکار میبرند این سنگ ماه تولد باعث روان شدن گردش خون در بدنتان میشود و جلو گرفته شدن ذگ ها را میگیرد .نگاه کردن به این سنگ ماه تولد زیبا و بلوری باعث میشود تا اعصابتان راحت شده و امید به آینده را  در شما تقویت می نماید این سنگ همان طور که گفته شد سنگ خوش بختی است و شما با نگاه کردن به این سنگ خاص  دغدقه ها و نگرانی هایتان را فراموش میکنید و دیگر در برخوذد و مواجهه با مشکلات اینقدر له خودتان سخت نمی گیرید و راحت تر از کنار مسایل عبور میکنید و این همان خوش بختی است .

نحوه مراقبت از سنگ اوپال چگونه است؟

دز هنگان استفاده از سنگ اوپال باید مراقب باشید سنگ اوپال شکننده است و نباید در کنار دیگر سنگ ها و جواهراتتان قرار بگیرد .سنگ ماه تولد مهر ماهی ها از مقدار زیادی آب تشکیل شده و به مرور زمان ممکن است از آب موجود در این سنگ کم شده و باعث ترک خوردگی این سنگ ماه تولد قیمتی شود پس هر چند وقت یک بار تگین اوپال خود را در آب  خنک قرار دهید تا بتواند آب از دست رفته خود را دوباره جدب کند.سنگ اوپال بسیار حساس است و در برابر عطر ها و اسید ها ی خیلی رقیق بشدت حساس است پس مراقب باشید به انگشتر خود عطر نزنید.

سنگ ماه تولد آبان:

موثر ترین و قوی ترین سنگ ماه تولد آبان ماهی ها  توپاز نام دارد .و متولدین ماه ـآبان این دومین ماه از فصل پاییز بهتر است این سنگ را به همراه داشته باشند تا بتوانند از خواص شگفت انگیز این سنگ ماه تولد بهره بگیرند سنگ توپاز سنگ ماه تولد متولدین آبان ماه خواص درمانی هم دارد که متولدین ماه آبان و سایر ماه های سال میتوانند با همراه داشتم این سنگ ماه تولد از خواص درمانی این سنگ بهره بگیرند و  کسانی که به سنگ درمانی علاقه دارند میتوانند مشکلات و بیماری های خود را زود تر بهبود بخشند .البته استفاده از این سنگ ماه تولد برای درمان بیماری ها و سنگ درمانی ممکن است طول مدت در مان  را طولانی نماید پس توصیه میشود علاقه مندان به سنگ درمانی در کنار استفاده از دستور پزشک جهت تسریع  درمان از این سنگ اعجاب انگیز استفاده کنند.این سنگ ماه تولد انچنان که در ااستان ها آمده است نشانه هیبت و ابهت و تومئنینه میباشد.و هر شخصی که این سنگ  ماه تولد را بر دست داشته باشد دارای وقاری وصف ناشندنی می گردد.سنگ توپاز در افسانه ها ی باستانی  به طلسم  شکن شهرت دارد و کسی که این انگشتر را بر دست داشته باشد دارای قدرتی خاص میشود .

توپاز

 

تاریخچه سنگ ماه تولد آبان ماهی ها ،توپاز

همانطور که در پاراگراف قبل اشاره شد داستان هایی در مورد سنگ توپاز از گذشته نقل شده است و یکی از این داستان ها به مردم مصر تعلق دارد و در این داستان در مورد سنگ ماه تولد آبان ماه توپاز آمده است که مصریبان این سنگ ماه تولد را نماد خورشید میدانستند و و   در افسانه های یونانی قدیمی از این سنگ ماه تولد به باطل کننده و معکوس کننده جادو جمبل یاد شده است والبته سنگ توپاز این سنگ ماه تولد آبان ماهی ها  نماد داندان سازان و دندانپزشکان در کشور دیگری می باشد.

محل استخراج این سنگ پر خاصیت  در کشور های آمریکا،، برزیل ،سری لانکا،استرالیا و ایرلندو چند کشور دیگر  می باشد.

این سنگ متاه تولد بسته به اینکه از کجا استخراج شده دارای رنگ های خاصی می باشد،توپاز،این سنگ ماه تولد آبان ماهی ها در رنگ های نارنجی مایل به سرخ و ابی روشن از معادن استخراج می شود اما بهترین نوع سنگ توپاز که سنگ مخصوص متولدین مهر ماه می باشد همان سنگی توپاز نارنجی مایل به قرمز می باشد.

خواص سنگ توپاز

این سنگ ماه تولد خواص در مانی نیز دارد و هر کسی که این سنگ را بر رروی نگین انگشتر خود داشته باشد می تواند از خواص درمانی این سنگ ماه تولد استفاده نماید سنگ درمانی با سنگ ماه تولد میتواند نتایج خوبی برای شما به همراه داشته باشد.و به شما در بهبود بیماریتان کمک نماید این سنگ برای بیماری های کبد و پوست مفید است و در در مان بیماری شما می تواند موثر باشد.همراه داشتن این سنگ موجب میشود تا خیالتان آسوده شود و اگر دچار  کم اشتهایی یا پر اشتهایی و زیاده روی در خوردن غذا،ناشی از اختلالات عصبی هستید وضعیت خود و خوراک شما را به حالت عادی بر می گرداند.با توجه به اینکه این سنگ ماه تولد برای اعصاب شما حکم آرامبخش را دارد از دچار شدن  شما به سردرد های عصبی و استرسی نظیر میگرن  جلوگیری می نماید.

سنگ ماه تولد

توپاز سنگ ثروت:

 توپاز به خاطر آراببخش بودن باعث میشود تا فکرتان درست کار کند و تصمیم گیری شما را بدور از خطا و اشتباه نگه میدارد و به شما در گرفتن تصمیم درست کمک میکند از آن رو شما همیشه در کار هایتان موفق خواهید بود و همراه داشتن این سنگ ماه تولد باعث میشود اگر کسب و کاری دارید در این کسب و کار موفق شده و ثروتمند شوید.

سنگ فیروزه ، سنگ ماه تولد آذر ماه

                درود به همه آذر ماهی ها که همچین سنگی متعلق به اونهاست، سنگی که  خواص زیادی داره و شما را از خطرات آگاه میکنه سنگ ماه تولد شماست .این سنگ و کانی قیمتی که مخصوص متولدین آذر ماه هستش  سنگ مخصوص متولدین آذر ماه هستو پوشیدنش به دست در روایات خیلی تاکید شده . بهترین و زیباترین فیروزه کل دنیا در نیشابور هستش و از معادن سنگ نیشابور  استخراج میشه .بهترین رنگ این سنگ ماه تولد آذر ماهی ها ،آبی آسمونیه ،اما  فیروزه رنگ های دیگری هم  داره سبز آبی و سبز آبی کمرنگ یکی از خواصی که این سنگ ماه تولد آذر ماه داره اینه که شیشه را میبره  و رنگش هم برای این آبیه که در ترکیبش مس داره و ترکیب مس با بقیه عناصر این سنگ  ماه تولد فیروژه آبی رو شکل میده .سنگ فیروژه علاوه بر اینکه از مشهد و از نیشابور استخراج میشه از کشور های دیگه هم بدست میاد اما کیفیتش نسبط به سنگ ماه تولد آذرماهی ها که از نیشابور استخراج میشه کمتره. فیروزه رو نگهبان روح و جسم میدونن و  همه اقوام بشر از سرخ پوستا تا بودایی ها ،امریکایی ها و مصریا جایگاه خاصی برای فیروزه در نظر گرفت و اونو مقدس می دونن.فیروزه این سنگ ماه تولد آذر ماهی ها خوشبخت شدن و شادکامی دایمی رو براتون به همراه میاره و یکی از بهترین سنگ های ماه تولده چرا ؟؟؟؟چون خودم آذر ماهی ام .

سنگ ماه تولد

خواص سنگ فیروزه:

این سنگ ماه تولد دوست داشتنی متولدین نهمین ماه سال ،آذر خواص بیشماری دارد به شما قول میدهم با خواندن خواص این سنگ بر آن شوید تا انگشتری از جنس فیروزه نیشابور تهیه نمایید.اولین خاصیت  جادویی این سنگ  ماه تولد خاصیت آرامبخش بودن و مسکن و تسکین دهندگی اعصاب می باشد. این سنگ ماه تولد دوست داشتنی خستگی را از تن شما در آورده و با افسردگی مبارزه میکند و سعی دارد شما را خوشحال نگه دارد.این سنگ ماه تولد خاص که همان فیروزه نیشابور و سنگ ماه تولد آذر ماهی ها می باشد باعث وسعت رزق و برکت در مال شما میشود .سیستم ایمنی بدنتان را تقویت کرده و موجب بهبود کارایی این سیستم میشود.این سنگ معدنی  اگر شما دچار حادثه ای شده باشید و بافتهای بدنتان نیاز به ترمیم داشته باشد به بدن شما در تسریع ترمین بافت آسیب دیده کمک میکند .سنگ ماه تولد آذر ماه خواص بیشمار دیگری نیز دارد .شاید تا اینجا از این همه خواص متعجب شده باشید از شما میخواهم در ادامه با خواص سنگ فیروزه در وب سایت شهر بدلیجات با ما همراه باشید تا خواص بیشمار سنگ فیروزه سنگ ماه تولد آذر ماهی ها را با هم برسی نماییم  .سنگ فیروزه نیشابور یک سنگ ویژه و پر خاصیت است از دیگر خواص این سنگ ماه تولد آذر ماه ضد التهاب بودن این سنگ است اگر التهاب پوستی و حساسیت پوستی دارید این سنگ میتواند به شما کمک کند تا ناراحتی و التهاب پوستیتان  رفع شود همچنین این سنگ ماه تولد سم ضدایی قویست و به بدن شما کمک میکند تا سموم را از بدن شما دفع کند اگر زیاد سرما میخورید سنگ فیروزه بر دست داشته باشید تا اثرات و مضرات سرماخوردگی کمتر شما را اذیت کند این سنگ ماه تولد گلو درد شما را رفع میکند و ریه هایتان را پاک و تمیز می نماید .شاید براتان جالب باشد اما فیروزه برای اینکه به بیماری های ویروسی مبتلا نشوید نیز مفید است این سنگ ماه تولد چشم های شما را تقویت کرده و اگر آب مروارید دارید برای رفع و بهبودی بیماری چشمتان مفید می باشد سنگ ماه تولد آذر ماهی ها  روماتیسم را بهبود میبخشد و در درمان بیماری های معده بسیار نافع است .سنگ فیروزه که سنگ مخصوص آذر ماهی ها (خودم)می باشد برای کسانی که آشفتگی ذهنشان زیاد است و ذهن بی قراری دارند مفید میباشد چراکه ذهن آنها را پاک میگرداند و باعث افزایش تمرکز میشود. سنگ فیروزه نیشابور که اتفاقا یکی از سنگ های ماه تولد است نماد صداقت و محبت و نشانه سخاوتمندی شما می باشد .اگر جز آن دسته افرادی هستید که فکر میکنید کارتان گره می خورد پیچ می خورد ونمی شود که نمیشود.از سنگ ماه تولد آذر ماهی ها ،فیروزه استفاده کنید فیروزه این سنگ ماه تولد دوست داشتنی و پر خاصیت سبب رفع گرفتاری ها و گشایش در امورتان میشود.تمام نشده صبر داشته باشید تا با خواص دیگری از سنگ فیروزه آشنایی بیشتری پیدا کنید .!!!! . اگر حس میکنید بدن ضعیفی دارید و پیوسته  خسته هستید و بی حال در کنار مراجعه به پزشک جهت رفع کسالت انگشتر فیروزه بپوشید این سنگ ماه تولد آذر ماهی ها معجزه میکند و شما را از بیماری و ضعف  نجات میدهد .این سنگ ماه تولد همچنین نمادی برای نشان دادن یک سری  ویژگی های شما میباشد  سنگ فیروزه نماد    بخشندگی خلوص و مهر و علاقه می باشد و همچنین به سنگ قدرت معروف است .تمام شد این هم آخرین ویژگی سنگ ماه تولد آذز ماهی ها، سنگ فیروزه برای دور کردن نظر بد از شما بسیار مفید است این سنگ را سنگ چشم نظر نیز میدانند با توجه به همه خواص گفته شده اگر به سنگ ماه تولد آذر ماهی ها علاقه مند شدید میتوانید انگشتر فیروزه ای  را از قسمت انگشتر های نقره خریداری نمایید.

سنگ ماه تولد

فیروزه در روایات:

از حضرت محمد (ص) منقول است که از قول خدای تعالی فرمود :

ای محمد همانا من  از برگرداندن و استجابت نکردن  دعای مو منی که بر دستش انگشتر فیروزه باشد  حیا میکنم  و او را دست خالی بر نمیگردانم(نقل به مضمون )از وسایل الشیعه 95-5و بهار 321-90

سنگ ماه تولد

 سنگ ماه تولد دی ماه

حال که در برسی سنگهای ماه تولد  به سنگ ماه تولد دی رسیدیم میخواهیم توضیحات کامل و جامعی را برای شما خواننده گرامی ارایه کرده و شما را از خاصیت های این سنگ ماه تولد آگاه نماییم تا  بتوانید با استفاده از قدرت این سنگ و دیگر سنگهای ماه تولد زندگی بهتر و شاداب تری داشته باشید .تا این قسمت در برسی سنگ های ماه تولد به سنگ های ماه تولد و هواص درمانی هر سنگ مخصوص متولدین ماه های سال اشاره کردیم  و به خواص هر یک از این سنگها به تشریح پرداختیم در این قسمت با سنگ ماه تولد دی آشنامیشویم . سنگ مخصوص  ماه تولد دی ماهی ها سنگ  سنگی با نام گارنت یا لعل میباشد این سنگ ماه تولد نیز مانند سایر سنگهای ماه تولد خواصی دارد و قدرتهایی مه شما را مجذوب خود میکنند ،شاید برایتان جالب باشد بدانید چرا به این سنگ لعل میگویند و تاریخچه این سنگ برایتان مهم باشد سنگ ماه تولد دی ماهی را از آنجهت لعل میگویند چون بسیار شبیه به دانه انار میباشد و شباهت بسیانه به  دانه های میوه انار دارد.خواص که این سنگ ماه تولد برای متولدین ماه دی ماه و سایر ماه های سال دارد خاصیت آرامبخشبودن این سنگ ماه تولد است همچنید این سنگ ماه تولد به شما کمک میکند تا آرام تر و راحت تر و به موقع بهوابید و خوابی بدون نگرانی را سپری کنید و به اصلاح ندانید کی صبح شد و چند ساعت خوابیده اید .سنگ گارنت یا لعل را نشانه ای برای وفاداری ،استقامت و پایداری در اصول و عقاید میدانند و داشتن انگشتری از این جنس بر دستان شما ، شما را نزد دیگران محکم تر و با صلابت تر وثابت قدم تر از بقیه افراد نشان میدهد .

سنگ ماه تولد

 

گارنت چه رنگی است:

گارنت یا لعل که سنگ ماه تولد دی ماه میباشد در رنگ های مختفی به صورت طبیعی در طبیعت یافت میشود و رنگ های این سنگ ارزشمند از سرخ تا نارنجی و زرد سبز و قهوه ای و دیگر رنگها را شامل میشود جالب است بدانید رنگ لعل فقط قرمز و قهوه ای نیست بلکه حتی رنگ سیاه نیز از این سنگ یافت شده و رنگهای این سنگ ماه تولد بسیار زیاد می باشد . از بین این سنگهای متنوع که هم در رنگ با هم تفاوت دارند و هم در سختی سنگ ، سنگ گارنت قرمز که سنگ  روبی نامیده میشود ارزشمند ترین سنگ ماه تولد است .

سنگ ماه تولد

تاریخچه گارنت یا لعل :

این سنگ ماه تولد که منتسب به متولدین دی ماه است را در مقبره ای در گردن جوانی پیدا کرده اند که قدمت این مقبره به سه هزار سال قبل از میلاد مسیح باز میگردد ،بسیار جالب است که بدانید بر اساس سنگ نوشته های پیدا شده اطراف این مومیایی نوشته شده بود فلان ابن فلان و متولد ماه ی که ترجمه آن به زبان فارسی همان دی ماه است . و البته کشف این  سنگ پس از چند هزار سال نشان از سختی و مقاومت این سنگ میدهد.

خواص سنگ ماه تولد دی ماه :گارنت

ستگ لعل یا گارنت همان طور که در قسمت قبل ذکر شد آرامبخش میباشد از دیگر خواص این سنگ ماه تولد اگر بخواهید بدانید مقابله راسخی با انرژی های منفی که در اطراف شما هستند و میخواهند به شما اسیب بزنند می کند و شما را از  گزند انرژی های منفی دور نگه میدارد.این سنگ ماه تولد به بدن شما کمک میکند تا بهتر مواد خوراکی و ویتامین ها را جذب کند و همین امر به صورت غیر مستقیم ، موجب شادی شما و رضایت شما از زندگی میشود. 

 

سنگ ماه تولد بهمن ماه:

سنگ تولد متولدین ماه بهمن نیز همچون سنگهای متولدین ماه های دیگر سال به سنگ ماه تولد اصلی و فرعی تقسیم میشود اما بهترین سنگ برای متولدین بهمن ماه آمتیست می باشد و این سنگ است که بیشترین ارتباط را با صاحب خود که متولد بهمن است برقرار میکند و خواص جادویی خود را منحصرا به او منتقل می نماید.

آمتیست سنگ گرانبهایی  است و از دسته سنگ های کریستالی محسوب میشود کریستال کوارتز که رنگ بنفش دارد و بسیار زیبا است و در نگین انگشتر های نقره مورد استفاده قرار میگیرد.همانطور که گفته شد سنگ آمتیست یک سنگ کریستالی است و به صورت شش وجهی از دل معادن یافت می شود.

دقت کنید  رنگ سنگ آمتیست  سنگ ماه تولد بهمن ماهی ها در مقابل نور آفتاب می رود و کم رنگ میشود .اگر  رنگ سنگ آمتیست شما رفته میتوانید تا حدی  رنگش را برگردانید.شما میتوانید این سنگ ماه تولد را در فویل المینیومی بپیچید و چند روز بعد سنگ ماه تولد شما دوباره رنگ بنفش به خود گرفته و زیباشده است.

با ارزشترین سنگ از بین سنگ های آمتیست سنگی است که  بنفش پر رنگ باشد نه بنفش کمرنگ پس هنگام خرید سنگ ماه تولد خود دقت کنید سنگ آمتیستی خریداری نمایید که رنگ بنفش پر رنگ دارد. شاید بد نباشد که بدانید به با کیفیت ترین سنگ آمتیست که مخصوص متولدین بهمن ماه نیز میباشد را سنگ سیبری نیز میگویند که البته دلیل این نام گذاری هیچ ربطی به منطقه استخراج این سنگ ماه تولد ندارد. سنگ آمتیست تا  سال ها فقط مخصوص شاه زاده ها و ثروتمندان بود و با سنگ هایی نظیر الماس از نظر قیمتی برابری میکرد تا اینکه معادن سنگ آمتیست سنگ ماه تولد بهمن ماه به وفوردر کشور های مختلفی نظیر آلمان برزسبل و آمریکا  یافت شد و ارزش این سنگ کم شد. اما نکته جالبی در مورد این سنگ وجود دارد و آن هم  هدیه دادن این سنگ  در روز عشاق یا همان ولنتاین است .خوب دلیل اینکه  ولنتاین در بهمن ماه افتاده شاید همین سنگ ماه تولد باشد چون این سنگ ماه تولد که در قدیم به عنوان هدیه به عشاق داده میشده سنگ مخصوی متولدین بهمن ماه است.

سنگ ماه تولد

 

خواص سنگ ماه تولد بهمن :آمتیست

از این سنگ ماه تولد در گذشته های دور برای طلسم و جادو و همچنین برای جلو گیری از مست شدن استفاده می شده است که البته ترجمه امتیست نیز به فارسی همان ضد مستی می باشد .آمتیست بسیار محبوب است و در دوران باستان این سنگ را همراه با مردگان خود دفن میکردند تا به راحتی از مراحل مرگ عبور کرده و به دنیای دیگر بروند. البته گفته میشود این سنگ را سربازان به همراه خود داشته اند تا به این سربازان بدبخت آرام بخشی را هدیه دهد چون این سنگ ماه تولد آرامبخش است و روحیه را قوی میکند و برای درمان آن دسته از افرادی که به مواد مخدر معتاد هستند بسیار مفید واقع میشود چون این سنگ ماه تولد،آمتیست باعث افزایش اراده می شود.این سنگ ماه تولد در درمان و بهبود بیماری های دیگری نیز مفید است استفاده از این سنگ ماه تولد برای افرادی که مبتلا به صرع هستند نیز مفید می باشدو از حمله های عصبی جلو گیری میکند آنان که مبتلا به میگرن هستند نیز میتوانند از این سنگ ماه تولد استفاده کنند ،آمتیست در درمان بیماری های دیگری نیز مفید است از جمله  خواص این سنگ گرانبها،آرامبخش و ضد اضطراب  بودن آن است.این سنگ ماه تولد در صورتی که شما خواب های آشفته و کابوس می بینید میتواند به شما کمک کند ، دلیلش را هم گفتیم آمتیست آرامبخش است  و در سنگ درمانی با سنگ ماه تولد می تواند بسیار تاثیر گذار باشد امتیست باعث میشود تا  احساس ترس و وحشت نکنید و روحیه و ذهنتان قوی شود و تبدیل به فردی متفکر  شوید.

سنگ ماه تولد

به طور خلاصه خواص سنگ آمتیست سنگ ماه تولد بهمن ماهی ها خواص زیر را دارد :

 • سنگ آمتیست الهام بخش است
 • سنگ آمتیست جهت تقویت تمرکز ذهن مورد استفاده قرار می گیرد
 • از این سنگ ماه توبد جهت کنترل افکار منفی استفاده میشود
 • سنگ آمتیست خاصیت ضد جادو جمبل دارد
 • سنگ ماه تولد آمتیسیت باعث روشن شدن چهره میشود
 • آمتیست آرام بخش است
 • باعث تعادل در قوای جسم و روح می شود.
 • این سنگ ماه تولد توهم را در افراد کاهش میدهد
 • امتیست روان شما را متعادل میکند و رشد میبخشد
 • آمتیست باور های شما را تقویت میکند
 • درمان بیخوابی است
 • تسکین دهنده درد های ناحیه سر می باشد

سنگ ماه تولد بهمن تصفیه کننده خون است

 

سنگ ماه تولد اسفند ماه

اصلی ترین سنگ ماه تولد اسفند ماهی را را آکوامارین مینامند  رنگ این سنگ به رنگ آبی روشن است این سنگ را سنگ دریا نیز میگویندو در گدشته  از این سنگ برای عبور ایمن از دریا ها استفاده میکرده اند .خوب شاید بهتر باشد بدانید چرا آکوامارین سنگ ماه تولد مخصوص متولدین اسفند ماه است .همانطور که میدانید  اسفند ماهی ها با آب  گره خورده اند و به اصطلاح عنصر وجودیشان آب است و چون سنگ آکوامارین نیز به سنگ دریا و آب مشهور است این سنگ را مخصوص متولدین اسفند میدانند .خوب البته دلایل دیگری نیز برای انتخواب این سنگ برای متولدین اسفند نیز هست و آن آرام بودن اسفند ماهی هاست و چون  رنگ این سنگ به انسان آرامش را هدیه می کند

معادنی که از آن سنگ آکوارمین استخراج میشود در کشور های مختلفی هستند مثل معدن میناس گریاس که در برزیل واقع شده است و کشورهایی نظیر چین زیمباوه ایرلند و هند و روسیه نیز دارای معادن آکوارمیت هستند اما بهترین و مرغوب ترین سنگ آکوارمین سنگ ماه تولد اسفند ماهی ها سنگی است که از معادن میناس گریاس برزیل استخراج میشود.

سنگ ماه تولد

خواص سنگ آکوارمین  سنگ ماه تولد اسفند ماه :

خواصی  زیادی برای این سنگ در نظر گرفته شده است  و از قدیم به آن خواصی را منتسب کرده   اند مثلا  این سنگ برای پیشگویان بسیار حایز اهمیت بوده است و این سنگ را سنگ عرفان میدانسته اند .و از این سنگ برای جلوگیری از برخورد تلسم  و دعا و جادو با فرد استفاده میکرده اند .که البته همین طور هم هست و به مانند سدی محکم جلوی ارتعاشات مخرب را میگیرد .

سنگ آکوارمین   که سنگ ماه تولد اسفند ماه می باشد   اراده شما را قوی کرده و به شما در ترک عادات ناپسند کمک می کند برای مثال اگر از آشنایانتان دچار اعتیاد شده و میخواهد ترک کند اما نمیتواند پیشنهاد من به شما استفاده از این سنگ است چون در ترک اعتیاد بسیار موثر می باشد.این سنگ ماه تولد افکار منفی شما را به خود جذب میکند و نمیگذارد شما برای هیچ فردی  انرژی منفی بفرستید  چون هر انرژی منفی که میفرستید بازخوردی شدید تر برای خودتان دارد .از خواص این سنگ ماه تولد کمک به تصفیه خون میباشد کبد شما را سالم  نگه می دارد و تهال و تیروئید شما را تقویت میکند سنگ آکوارمین  یک سم ضدای قویست و به بدن شما در دفع سموم موجود در خونتان کمک میکند . این سنگ ماه تولد یک تسکین دهنده چسم می باشد و درد های ناحیه چشم را تسکین میدهد .این سنگ بیماری های ریه را درمان میکند و اصلا مخصوص درمان ناراحتی های تنفسی است  و باعث رفع درد گلو میشود.این سنگ ماه تولد باعث تقویت سیستم  دفاعی بدن شما شده و شمارا از بروز بیماری های مختلف در امان نگه میدارد .ازدیگر خواص سنگ آکوارمین   سنگ ماه تولد اسفند ماه تقویت تسلط بر اعصاب است و اگر دچار استرس می شوید این سنگ  به شما در درمان استرس کمک می کند .اگر به دنبال مدیتیشن هستید سنگ آکوارمین   برای وارد شدن به ضمیر ناخود آگاهتان بسیار مفید است .

سنگ ماه تولد

سنگ آکوامارین بسیار زیباست ومورد علاقه خانم ها و صد البته جواهر سازان و تقریبا همه طلا و جواهر فروشی ها زیور آلات تزیین شده با این سنگ را دارند . سنگ آکوارمین   سنگ ماه تولد اسفند ماه را به صورت مجموعه یا همان سرویس  عروس استفاده میکنند و به در نگین انگشتر  های زنانه  به کار میبرند و شکل تراش این سنگ به زمرد  شبیه است چون زیبایی این سنگ را دو چندان می کند .

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟ بله
اشتراک گذاری در فیس بوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در سون لرن اشتراک گذاری در تلگرام اشتراک گذاری در لینکدین